Chcesz zostać rodziną zastępczą? Myślisz o tym, żeby dodatkowo zająć się dziećmi? Chciałbyś być rodzicem? Chciałbyś sprawdzić, czy to dla Ciebie, dla Was? Zapraszamy osoby, małżeństwa, które chciałyby zostać rodziną zastępczą. Razem z miastem Białystok oraz powiatem białostockim organizujemy szkolenie dla kandydatów na rodziny: zastępcze zawodowe, zastępcze niezawodowe lub na prowadzenie rodzinnego domu dziecka.
Szkolenie jest nieodpłatne, obejmuje trzy weekendy (50 godzin dydaktycznych). Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Białegostoku i powiatu białostockiego. Pierwsze planowane szkolenie odbędzie się 24 września 2022 roku.
Możesz ukończyć szkolenie, porozmawiać ze specjalistami i osobami, które prowadzą takie rodziny i podjąć decyzję, czy to rzeczywiście dla Ciebie, dla Was.
Oferujemy:
– nabycie kompetencji rodzicielskich i sprawdzenie, czy to zadanie dla Ciebie/Was
– rzetelne informacje i edukację,
wymianę doświadczeń z osobami, które tworzą rodziny podczas szkolenia (to są nasi prowadzący)
Możesz również zdecydować się na pomoc w byciu rodziną zastępczą w formie wolontariatu, mentoringu, konsultacji specjalistycznych czy opieki wytchnieniowej (dopuszczamy też inne formy, według Twoich/Waszych preferencji).
Pomożemy w załatwieniu niezbędnych formalności.
Zadzwoń, zapytaj, przyjdź!
Osoba do kontaktu ze strony Fundacji Dialog: Anna Tomulewicz, tel. 609 606 669.
Szkolenie odbędzie się w Białymstoku.
Projekt „Centrum Reintegracji Rodziny” jest współfinansowany ze środków UE.
Skip to content