Mieszkania Wspierane Rozproszone

Posłuchaj o naszych mieszkaniach w Polskim Radio Białystok:

LINK:

lub obejrzyj materiał TVP Białystok:

Mieszkania Wspierane są to samodzielne, całodobowe mieszkania w których osoba potrzebująca pomocy może zamieszkać na czas określony, z możliwością przedłużenia tego okresu. Mieszkania przeznaczone są dla osób bezdomnych lub rodzin zagrożonych bezdomnością oraz rodzin cudzoziemskich i uchodźców. W Białymstoku prowadzimy pięć takich mieszkań. Głównym celem funkcjonowania mieszkań wspieranych rozproszonych jest pomoc w uzyskaniu samodzielności życiowej oraz reintegracja społeczna. Mieszkańcy są wspierani i nadzorowani przez mentorów i pracownika socjalnego. Mieszkania wspierane rozproszone są usytuowane w budynkach wielomieszkaniowych tzw. „blokach” i spełniają wymogi zgodne z przepisami, jakim odpowiadają lokale mieszkalne.

W skład mieszkania wchodzi:

• kuchnia wyposażona w sprzęt AGD umożliwiający samodzielne przygotowywanie posiłków,
  • pokój / pokoje nie mniejsze niż 5 m2 na osobę,
  • łazienka z dostępem do ciepłej i zimnej wody, prysznicem lub wanną, WC.

Odpłatność.

Odpłatność za pobyt ustalany jest indywidualnie z mieszkańcem. Fundacji Dialog prowadzi mieszkania w formie odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Warunki które musi spełniać osoba, która chce zamieszkać w mieszkaniu.

• Mieszkania wspierane rozproszone przeznaczona są dla osób (rodzin) zagrożonych bezdomnością lub bezdomnych oraz cudzoziemców i uchodźców:
  • pełnoletnich,
  •  posiadających stałe źródło finansowe pozwalające na: pokrycie kosztów eksploatacyjnych związanych z zamieszkaniem tj.: czynsz, opłaty za media, środki czystości, wyżywienie itp.
  • poszukujących własnego mieszkania lub oczekujących na mieszkanie socjalne lub komunalne z zasobu gminy (złożyły wniosek do ZMK),
  •  zmotywowanych do zmian w życiu,
  • współpracują z personelem Fundacji Dialog odpowiedzialnym za mieszkania, pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej, PUP lub innych instytucji i są otwarte na ich propozycje,
  • w wieku poniżej 70 lat.

Procedury przyjęcia

W mieszkaniu wspieranym rozproszonym może przebywać osoba, która:

• uzyskała zgodę zespołu rekrutującego składającego się z pracowników Fundacji Dialog,
  • zapoznała się z Regulaminem Mieszkania Wspieranego Rozproszonego i zaakceptowała go oraz potwierdziła to w oświadczeniu,
  • spełnia warunki opisane powyżej,
  • posiada niezbędne dokumenty np. dowód osobisty, legitymacja rencisty itp.,
  • dopuszcza się przyjmowanie osób z własnymi meblami,
  • posiłki będzie przygotowywała we własnym zakresie.

Dokumentacja:

• regulamin korzystania z mieszkania,
  • kwestionariusz osobowy,
  • oświadczenia dotyczące : przetwarzania danych osobowych, zapoznania się z regulaminem i jego przestrzeganie, usunięcia rzeczy w przypadku opuszczenia mieszkania itp.,
  • oświadczenie o dochodach,
  • kserokopię dowodu osobistego.

Kontakt w sprawie mieszkań:

Numer rachunku do opłat za mieszkanie wspierane:

Fundacja Dialog

Numer rachunku bankowego: 61 1500 1344 1213 4008 5091 0000