Mieszkaniec Moniek zdecydował się przekazać Fundacji Dialog jeden ze swoich domów. Budynek mieści się w centrum miasta.
Darczyńca chce pozostać anonimowy. Już jakiś czas temu podjął decyzję o tym, by przekazać nieruchomość odpowiedniej organizacji. Pewnego dnia otrzymaliśmy w tej sprawie telefon. Spotkaliśmy się i dobrze poznaliśmy. Jesteśmy wdzięczni za okazane nam zaufanie i wsparcie. Dołożymy wszelkich starań, by ten dom służył potrzebującym.
Dwukondygnacyjny budynek wymaga generalnego remontu. Poszukiwani są partnerzy, którzy chcieliby wesprzeć przedsięwzięcie. Wierzymy, ze razem nam się znowu uda!
Dom w przyszłości ma służyć samotnym matkom z dziećmi. Ma tam również funkcjonować Centrum Integracji Społecznej, w którym osoby w kryzysie otrzymają wsparcie i możliwość aktywizacji zawodowej.
Dziś w województwie podlaskim brakuje miejsc dla kobiet w kryzysie… Czas to zmienić! Dom matki i dziecka w Mońkach ma być placówką całodobową, zapewniającą schronienie kobietom, które mają trudną sytuację rodzinną, utraciły mieszkanie lub są w kryzysie uchodźczym. Zdarza się również, że pomocy potrzebują młode kobiety, które wychowywały się w domu dziecka, a po osiągnięciu pełnoletności nagle zostały same, bez schronienia.
Prosimy o przekazanie darownizny. Dopisek: na dom matki i dziecka.
Skip to content