Fundacja Dialog wspiera starsze osoby w gminie Milejczyce. W klubie seniora, który prowadzimy od kilku miesięcy, każdy tydzień to nowe atrakcje i wyzwania. Zajęcia rehabilitacyjne, warsztaty gotowania i rękodzielnicze, spotkania na gry towarzyskie, kawę i ciasto… To tylko część aktywności, które podejmują uczestnicy naszego projektu. Seniorzy z radością wychodzą z domów i nareszcie mają swoje miejsce.
Tworzymy klub, by przeciwdziałać osamotnieniu i marginalizacji seniorów z terenu małej gminy. Zależy nam również na zwiększeniu uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym i poprawie ich sytuacji życiowej. Przy okazji wyremontowaliśmy stary, drewniany dom, w którym niegdyś mieściła się plebania.
Projekt “Aktywni Seniorzy w Milejczycach” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany przy współpracy Rzymskokatolickiej Parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Milejczycach.
Obejrzyj film, by dowiedzieć się więcej o projekcie: https://youtu.be/xnnXVhFnh4k