Oferta wolontariuszy europejskich dla szkół

 

W ramach realizowanych przez nas projektów z zakresu wolontariatu europejskiego co roku gościmy grupę 7 wolontariuszy z różnych krajów europejskich (obecnie są to Niemcy, Hiszpania, Włochy, Turcja i Słowenia) z programu Erasmus +.

Nasz projekt zakłada możliwość organizowania spotkań z udziałem wolontariuszy dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, a także uczelni wyższych.

Podczas takiej wizyty wolontariusze opowiadają o swoich krajach, tradycji i kulturze, prowadzą warsztaty dotyczące tematyki uchodźców i praw człowieka, przekazują informacje o programie Erasmus + i możliwościach wyjazdu na wolontariat zagraniczny. Spotkanie te mają na celu wspieranie integracji uchodźców, umacnianie i rozwijanie dialogu międzynarodowego i międzykulturowego, łamanie stereotypów, promocję wolontariatu i tolerancji oraz współpracę przekraczającą granice państw. Na co dzień wolontariusze zajmują się pomocą i wsparciem przy pracy z dziećmi w przedszkolach mieszczących się w ośrodkach dla uchodźców w Białymstoku oraz Czerwonym Borze.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zorganizowaniem spotkania z wolontariuszami dla uczniów Państwa szkoły serdecznie zapraszamy do kontaktu: wolontariat@mentoring.pl  lub 85 472 40 41.

Skip to content