Pikniki z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

PIKNIKI Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie (dawniej Białostockie Muzeum Wsi, droga na Augustów) w dniu 28 maj 2017 r. – niedziela w godzinach 12.00 – 15.00 odbył się piknik rodzinny w ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Podobny piknik odbył się w 2016 r.

Program imprezy w godzinach 12.00 – 15.00:

12.00 Rozpoczęcie na terenie skansenu (plac zabaw obok spichlerza i domu z zabawkami).

• 12.15 pokaz sokolniczy.
  • Warsztaty garncarskie prowadził P. Mirosław Piechowski – garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej.
  • Warsztaty rzeźbiarskie prowadził P. Marek Szyszko – rzeźbiarz.
  • Warsztaty wykonywania zabawek – prowadził P. Piotr Gutowski.
  • Malowanie twarzy – prowadzili pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej.
  • Odbyło się spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok.
  • Paczki z okazji Dnia Dziecka dla wychowanków rodzin zastępczych ufundowane zostały przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
  • Punkt Informacyjny o rodzicielstwie zastępczym MOPR – prowadzili pracownicy zespołu d.s. pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku oraz rodziny zastępcze, które podzieliły się własnym doświadczeniem. Można było uzyskać informacje jak zostać rodzicem zastępczym.
  • Punkt informacyjny Fundacji Dialog – prowadzili pracownicy i wolontariusze Fundacji Dialog. Można było uzyskać informacje jak zostać mentorem – wolontariuszem i pomagać wychowankom pieczy zastępczej.
  • Wspólny poczęstunek potrawy regionalne przygotowała P. Danuta Bagińska z członkami stowarzyszenia „BArWa”, którego jest prezesem.
  • Odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Mapka imprezy

Organizatorzy pikniku:

Caritas Archidiecezji Białostockiej

Fundacja Dialog

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Białegostoku przez Fundację Dialog na wsparcie realizacji zadania publicznego.