Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PIKNIK Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie (dawniej Białostockie Muzeum Wsi, droga na Augustów) w dniu 28 maj 2017 r. – niedziela w godzinach 12.00 – 15.00 odbędzie się piknik rodzinny w ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Program imprezy w godzinach 12.00 – 15.00:

12.00 Rozpoczęcie na terenie skansenu (plac zabaw obok spichlerza i domu z zabawkami).

• 12.15 pokaz sokolniczy.

• Warsztaty garncarskie prowadzi P. Mirosław Piechowski – garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej.

• Warsztaty rzeźbiarskie prowadzi P. Marek Szyszko – rzeźbiarz.

• Warsztaty wykonywania zabawek – prowadzi P. Piotr Gutowski.

• Malowanie twarzy – prowadzą pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej.

• Spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok.

• Paczki z okazji Dnia Dziecka dla wychowanków rodzin zastępczych ufundowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

• Punkt Informacyjny o rodzicielstwie zastępczym MOPR – prowadzą pracownicy zespołu d.s. pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie W Białymstoku oraz rodziny zastępcze, które podzielą się własnym doświadczeniem. Można będzie uzyskać informacje jak zostać rodzicem zastępczym.

• Punkt informacyjny Fundacji Dialog – prowadzą pracownicy i wolontariusze Fundacji Dialog. Będzie można uzyskać informacje jak zostać mentorem – wolontariuszem i pomagać wychowankom pieczy zastępczej.

• Wspólny poczęstunek potrawy regionalne przygotuje P. Danuta Bagińska z członkami stowarzyszenia „BArWa”, którego jest prezesem.

• Ognisko z kiełbaskami.

Mapka imprezy

Organizatorzy pikniku:

Caritas Archidiecezji Białostockiej

Fundacja Dialog

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Białegostoku przez Fundację Dialog na wsparcie realizacji zadania publicznego.