Zamawiający:

Tel. 697 487 328

ZAPYTANIE O CENĘ nr 1/RR/ZAZ/2021 – pracownik socjalny

Cel: rozeznanie rynku

(do przedmiotowego postępowania nie mają zastosowania przepisy
ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych)

Przedmiot zamówienia: świadczenie pracy socjalnej
na rzecz uczestników projektu „ZAZ – aktywni na słodko”

Fundacja Dialog w celu przeprowadzenia rozeznania rynku zaprasza osoby zainteresowane do przedstawienia oferty cenowej na świadczenie pracy socjalnej w ramach projektu pt. “ZAZ – aktywni na słodko” (nr projektu: RPO.07.01.00-20-0289/19) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego, Oś Priorytetowa VII Poprawa Spójności Społecznej, Działanie 7.1. Rozwój działań aktywnej integracji.

Celem głównym projektu jest podniesiony dostęp do zatrudnienia oraz wyrównany poziom szans życiowych 30 osób z niepełnosprawnościami (20K, 10M) z terenu Miasta Łomża oraz powiatu łomżyńskiego (wyłonionych po zdiagnozowaniu) poprzez przeszkolenie zawodowe, indywidualne wsparcie specjalistyczne, podjęcie działań w kierunku powołania ZAZ oraz wsparcia zatrudnienia i objęcie procesem rehabilitacji zawodowej i społecznej w ramach ZAZ oraz 10 osób (4K, 6M) doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego w ramach Centrum Integracji Społecznej w Piątnicy od 01.2021 do 10.2023.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Grupa docelowa: 30 uczestników projektu z niepełnosprawnością znaczną lub umiarkowaną oraz 10 uczestników projektu doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża.

Zakładany wymiar czasu pracy: łącznie 360 godzin w trakcie realizacji projektu.

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie, czynności świadczone osobiście przez oferenta.

Przewidujemy możliwość powierzenia prowadzenia pracy socjalnej w pierwszych miesiącach realizacji projektu kilku osobom z uwagi na pracę na rozległym terenie i konieczność dojazdu do UP. Docelowo zostanie zaangażowany jeden pracownik socjalny.

Termin realizacji: od dnia podpisania umowy (02.2021) do 31.10.2023.

Płatność za wykonanie zadania realizowana będzie w okresach miesięcznych na podstawie dostarczonych przez Wykonawcę kart czasu pracy, dokumentacji z prowadzonego wsparcia, protokołu zdawczo-odbiorczego potwierdzającego wykonanie zlecenia oraz rachunku/faktury wystawionej na Zamawiającego.

Praca socjalna będzie pierwszą formą wsparcia w projekcie.

Miejsce realizacji: Spotkania z UP będą mogły odbywać się w kilku lokalizacjach – w Centrum Integracji Społecznej w Piątnicy, w ośrodkach pomocy społecznej w gminach objętych projektem lub miejscach zamieszkania UP, czy innych wskazanych przez UP – w zależności od potrzeb i możliwości uczestnika. Docelowo (od 01.2022) praca socjalna będzie świadczona w siedzibie ZAZ w Chojnach Młodych (gmina Łomża).

Cena powinna uwzględniać wszystkie aspekty związane z realizacją zamówienia.

Zamawiający nie zapewnia noclegów, wyżywienia ani zwrotu kosztów dojazdu na miejsce realizacji usługi.

Zakres wykonywanych czynności:

1. Pomoc w rekrutacji uczestników projektu w oparciu o regulamin rekrutacyjny.
  2. Przeprowadzenie wywiadów środowiskowych z wymaganą dokumentacją w celu poznania UP – jego potrzeb i ograniczeń oraz otoczenia, w którym funkcjonuje.
  3. Sporządzenie i zawarcie kontraktów socjalnych z uczestnikami projektu oraz ich realizacja.
  4. Opracowanie i realizacja Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego (dotyczy 10 UP skierowanych do CIS) oraz odpowiednich dokumentów służących prawidłowej realizacji założeń projektowych zgodnie z ustawą z zatrudnieniu socjalnym w zakresie dotyczącym CIS (wywiady, harmonogramy spotkań, ewidencja w SL2014, ewaluacja, ewidencja czasu).
  5. Pomoc UP w skompletowaniu dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia udziału w CIS (10 os. doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego) lub ZAZ (30 os. z niepełnosprawnością znaczną lub umiarkowaną).
  6. Wspieranie UP w zakładaniu kont bankowych i dokonywaniu innych czynności urzędowych związanych z udziałem w projekcie.
  7. Świadczenie pracy socjalnej na rzecz uczestników projektu.
  8. Motywowanie UP do aktywnego uczestnictwa w projekcie.
  9. Monitorowanie przebiegu spotkań, szkoleń i warsztatów w celu umożliwienia eliminacji potencjalnych zagrożeń.
  10. Współpraca z ośrodkami pomocy społecznej funkcjonującymi na terenie pow. łomżyńskiego i m. Łomża oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży w celu kompleksowego wsparcia UP.
  11. Współpraca z kadrą projektu w celu prawidłowej realizacji projektu oraz osiągnięcia założonych celów i rezultatów.
  12. Prowadzenie dokumentacji projektu i świadczonej pracy zgodnie z zaleceniami koordynatora projektu oraz wykonywanie innych poleceń służbowych w zakresie obowiązków wynikających z realizowanego projektu.

Wymagania:

1. Uprawnienia do prowadzenia pracy socjalnej.
  2. Doświadczenie zawodowe w danym obszarze merytorycznym.
  3. Wykonawca powinien zapewniać:
    • należytą staranność i terminowość przy realizacji przedmiotu zamówienia,
    • gotowość do dostosowania terminów realizacji przedmiotu zamówienia do potrzeb uczestników i możliwości organizacyjnych Zamawiającego (dyspozycyjność).

Termin i sposób złożenia  oferty:

Ofertę należy złożyć do dnia 16.02.2021 r. do godz. 15:00 w siedzibie Fundacji Dialog (osobiście, listownie, mailem) na formularzu (Załącznik 1).

Do oferty należy dołączyć CV osoby mającej świadczyć usługę indywidualnie oraz kopie dyplomów potwierdzających uprawnienia do prowadzenia pracy socjalnej.

Załącznik 1 – Formularz ofertowy (wersja doc)

Załącznik 2 – Formularz ofertowy (wersja pdf)

Załącznik 3 – Zapytanie ofertowe pracownik socjalny (wersja pdf)