Serdecznie zapraszamy na piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który odbędzie się 28 maja 2017 r. (niedziela) w godzinach 12.00 – 15.00 w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie (dawniej Białostockie Muzeum Wsi, droga na Augustów).

Program imprezy w godzinach 12.00 – 15.00:

12.00 Rozpoczęcie na terenie skansenu (plac zabaw obok spichlerza i domu z zabawkami).

• 12.15 pokaz sokolniczy.
  • Warsztaty garncarskie – prowadzi P. Mirosław Piechowski – garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej.
  • Warsztaty rzeźbiarskie – prowadzi P. Marek Szyszko – rzeźbiarz.
  • Warsztaty wykonywania zabawek – prowadzi P. Piotr Gutowski.
  • Malowanie twarzy – prowadzą pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej.
  • Spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok.
  • Paczki z okazji Dnia Dziecka dla wychowanków rodzin zastępczych ufundowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
  • Punkt Informacyjny o rodzicielstwie zastępczym MOPR – prowadzą pracownicy zespołu d.s. pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie W Białymstoku oraz rodziny zastępcze, które podzielą się własnym doświadczeniem. Można będzie uzyskać informacje jak zostać rodzicem zastępczym.
  • Punkt informacyjny Fundacji Dialog – prowadzą pracownicy i wolontariusze Fundacji Dialog. Będzie można uzyskać informacje jak zostać mentorem – wolontariuszem i pomagać wychowankom pieczy zastępczej.
  • Wspólny poczęstunek – potrawy regionalne przygotuje P. Danuta Bagińska z członkami stowarzyszenia „BArWa”, którego jest prezesem.
  • Ognisko z kiełbaskami.

Mapa muzeum