Serdecznie zapraszamy pracowników oświaty białostockich jednostek oświatowych, zamieszkałych na terenie Miasta Białegostoku na warsztaty: “Depresja wśród dzieci i młodzieży : przyczyny, objawy – jak pracować z uczniem”.

Termin: 28 maja 2021. Online Czas trwania : 16.00 – 20.30

Program szkolenia:

• Czym jest depresja, objawy choroby i jak ją rozpoznać?
  • Jakie są różnice pomiędzy depresją dorosłych, depresją dzieci i młodzieży?
  • Depresja u dzieci i młodzieży.
  • Prawdzie historie nastolatków przeżywających trudności nie do uniesienia – analiza przyczyn i konsekwencji emocjonalnych.
  • Depresja jako jedna z możliwych przyczyn zaginięć oraz zachowań destrukcyjnych, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu.
  • Jak rozmawiać z nastolatkiem.
  • Co zrobić gdy zachowanie podopiecznego, budzi niepokój? – Konieczność leczenia depresji a możliwości interwencji pracownika oświaty.

Warsztaty poprowadzi: Anna Rogowska-Zach – psycholog, psychoterapeutka psychoanalityczna, doktor nauk medycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, oraz SPPZOZ w Choroszczy. absolwentką psychologii Uniwersytetu SWPS – Wydział Zamiejscowy w Sopocie oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia Kliniczna ze specjalizacją Psychologia Kliniczna Dziecka w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Swoją pracę poddaj regularnej superwizji. Jest członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkiem Podlaskiego Koła PTPP”.

Zgłoszenia:
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach są proszone o zgłaszanie się mailowo pod adresem: monika.kozuchowskadojlido@op.pl
W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny do pod numerem 503828348.

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku