“Zakład Aktywności Zawodowej – aktywni na słodko” to nowy projekt fundacji, którego realizacja rozpoczęła się w styczniu.

Celem głównym przedsięwzięcia jest podniesienie dostępu do zatrudnienia oraz wyrównanie szans życiowych 30. osób z niepełnosprawnością z terenu miasta Łomża oraz powiatu łomżyńskiego. Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają od nas wsparcie na wielu płaszczyznach i skorzystają m. in. z poradnictwa zawodowego, szkoleń zawodowych (zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy oraz predyspozycjami uczestników), warsztatów i zajęć rehabilitacyjnych.

W ramach ZAZ, pod okiem wykwalifikowanej kadry, będzie prowadzona wielobranżowa działalność produkcyjna i usługowa. Na słodko, bo z rąk naszych podopiecznych będą wychodzić m. in. wyroby cukiernicze.

Projekt przewiduje utworzenie i wyposażenie ZAZ, w tym remont i adaptację budynku w miejscowości Chojny Młode. ZAZ powstanie w budynku świetlicy wiejskiej. Gmina Łomża przekazała 200 tys. zł na modernizację obiektu.

Wkrótce ruszy rekrutacja do projektu. Poinformujemy o tym tutaj oraz w naszych mediach społecznościowych.

Zajrzyj do nas: https://www.facebook.com/FundacjaDialog/

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.