Pod dach fundacji trafiły już pierwsze osoby z Ukrainy, uciekające przed wojną!!! Dostajemy coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc. Stajemy przed obliczem kryzysu! Potrzeby mogą szybko przerosnąć nasze możliwości. Nie możemy do tego dopuścić!
Fundacja Dialog zdecydowała o przyśpieszonym zakupie domu o dużej powierzchni, w którym czasowe schronienie jednocześnie znajdzie kilkadziesiąt potrzebujących Ukraińców. Przyjmiemy całe rodziny.
Zakup takiego domu, wyposażenie go i przeprowadzenie remontu pochłonie ponad MILION złotych!!!
Mamy tylko część pieniędzy, dlatego utworzyliśmy zbiórkę.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na wielowymiarowe wsparcie osób, które znajdą się pod opieką fundacji zarówno w domu pomocy, jak też poza nim.
Każda złotówka to gest solidarności z Ukrainą! Twoje wsparcie może zmienić los człowieka, który doświadczył rosyjskiej agresji.
Jednocześnie przygotowujemy pełne zaplecze pomocy humanitarnej, która obejmie setki potrzebujących. Organizujemy żywność i środki higieny. Utworzyliśmy sieć specjalistów, którzy udzielą uchodźcom kompleksowego wsparcia, w tym prawnego i psychologicznego.
Jeśli sprawdzą się najgorsze scenariusze, grozi nam katastrofa humanitarna na wielką skalę. Polska nie ma przygotowanej infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjęcie setek tysięcy uchodźców. Rola organizacji pozarządowych ma tutaj kluczowe znaczenie. Tak jak i czas.
Prosimy o wsparcie!
——–
Kim jesteśmy? Fundacja Dialog powstała z inspiracji chrześcijańskiej w 2001 roku. Naszą misją jest dialog wyrażający się w miłości do drugiego człowieka i przekształcający społeczeństwo we wspólnotę, w której poszanowane są prawa i godność człowieka.
Działania fundacji skierowane są do wszystkich osób bez względu na wyznanie, narodowe czy światopogląd.
Od wielu lat wspieramy uchodźców.
Prowadzimy Ośrodek Pobytu Tymczasowego, mieszkania wspierane i noclegownię. Jesteśmy największą tego typu organizacją w województwie podlaskim.