Prawnik świadczący usługi dla cudzoziemców

Zapraszamy do złożenia aplikacji na stanowisko prawnika w punkcie informacyjno-doradczym dla cudzoziemców w Białymstoku prowadzonym w ramach projektu pt. „Działania ukierunkowane na integrację obywateli państw trzecich w województwie podlaskim”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach FUNDUSZU AZYLU, MIGRACJI I INTEGRACJI. Praca w wymiarze 1/5 etatu. Zatrudnienie w okresie od lipca 2018 do czerwca 2020.

WARUNKI WYMAGANE:

  • wykształcenie wyższe – prawnicze (spełnienie warunku będzie weryfikowane w oparciu o oświadczenie zawarte w formularzu ofertowym).
  • bardzo dobra znajomość prawa dotyczącego cudzoziemców (spełnienie warunku będzie weryfikowane w oparciu o oświadczenie zawarte w formularzu ofertowym).
  • doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy prawnej cudzoziemcom (spełnienie warunku będzie weryfikowane w oparciu o oświadczenie zawarte w formularzu ofertowym).
  • znajomość jeżyka rosyjskiego na poziomie pozwalającym na posługiwanie się nim w celu świadczenia porad (spełnienie warunku będzie weryfikowane w oparciu o oświadczenie zawarte w formularzu ofertowym).

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • zapewnienie pomocy prawnej
  • prowadzenie specjalistycznego poradnictwa prawnego dotyczącego praw i obowiązków cudzoziemców, zaznamiającego ich z systemem prawnym funkcjonującym w Polsce, m.in. w zakresie prawa administracyjnego, prawa cywilnego oraz prawa pracy,
  • świadczenie pomocy w sporządzaniu pism urzędowych,
  • udzielanie informacji o przysługujących cudzoziemcom prawach i obowiązkach.

WARUNKU UDZIAŁU W PROCESIE REKRUTACJI:

Przesłanie CV oraz/lub listu motywacyjnego.

TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA APLIKACJI:

Dokumenty rekrutacyjne należy przesłać za pomocą poczty e-mail do dnia 28 czerwca na adres e-mail: mkruhlej@fundacjadialog.pl lub dostarczyć osobiście do Fundacji (ul. Abramowicza 1, Białystok).

DODATKOWE INFORMACJE/OSOBA UPRAWNIONA DO KONTAKTU:

Dodatkowych informacji udziela Marcin Kruhlej , tel. 505 965 634, e-mail: mkruhlej@fundacjadialog.pl

Dane osobowe zebrane w wyniku procesu rekrutacji mogą być udostępniane przez Fundację Dialog w celu monitoringu, sprawozdawczości i audytu realizowanego projektu, wyłącznie podmiotom uprawnionym do prowadzenia powyższych czynności lub ich przedstawicielom zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 z późn. zm.).

Przesłanie dokumentów aplikacyjnych jest równoznaczne z przekazaniem danych osobowych do Fundacji Dialog. Administratorem Danych Osobowych jest Fundacja Dialog, z siedzibą w Białymstoku, ul. ks. Abramowicza 1, 15-872 Białystok.

Podanie danych osobowych w CV jest dobrowolne, lecz konieczne do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a i c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Dane osobowe będą przetwarzane do momentu zakończenia prowadzenia rekrutacji, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące od dnia przesłania CV.

Dane osobowe będą przechowywane po zakończeniu procesu rekrutacji przez kolejne 5 lat w celu umożliwienia kontroli przez COPE oraz inne jednostki nadzorujące realizację projektu.

Zatrudnienie w ramach projektu pt. „Działania ukierunkowane na integrację obywateli państw trzecich w województwie podlaskim”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusz Azylu, Migracji i Integracji.