Szansa dla Janowa

Fundacja Dialog informuje, iż z dniem 1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła realizację projektu  pt.: „SZANSA DLA JANOWA” nr RPO.09.01.00-20-0336/19.

Krótki opis projektu:

• Projekt “Szansa dla Janowa”  realizowany jest  w terminie od 01.04.2021 r. do 30.04.2022 r. na terenie gminy Janów. Skierowany jest do 30 osób z obszaru terytorialnego gminy Janów.
  • Celem projektu jest zmniejszenie w gminie obszarów wykluczenia społecznego 30 mieszkańców/mieszkanek gminy poprzez podniesienie poziomu ich aktywności życiowej, społecznej, zdrowotnej i zawodowej, wzrost kompetencji i umiejętności życiowych, podniesienie kwalifikacji istotnych do podjęcia zatrudnienia w społeczności lokalnej gminy Janów w okresie trwania projektu poprzez realizację USŁUG AKTYWNEJ INTEGRACJI, wykorzystanie instrumentów aktywnej integracji wynikających z indywidualnych ścieżek reintegracji.
  • Projekt oferuje zestaw kompleksowych i zindywidualizowanych form wsparcia mających na celu wyprowadzenie osób z ubóstwa i wykluczenia społecznego – na podstawie indywidualnej ścieżki reintegracji, stworzonej dla każdej osoby, z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji i potrzeb. Podstawą realizacji wsparcia w projekcie będzie podpisywana z uczestnikami umowa na wzór kontraktu socjalnego.
  • Proces wsparcia osób i rodzin w projekcie odbywać się będzie w oparciu o ścieżkę reintegracji, stworzoną indywidualnie dla każdej osoby i rodziny zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji, potrzeb.
  • Preferencyjnie traktowane będą osoby lub rodziny korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020      (PO PŻ), a zakres wsparcia dla tych osób lub rodzin stanowi uzupełnienie działań, które dana osoba otrzymała lub otrzymuje w ramach działań towarzyszących. W ramach projektu zostanie zrealizowany Program Aktywności Lokalnej skierowany do w/w grupy docelowej, którego elementem będą usługi aktywnej integracji.

Wartość projektu: 262 416,00 PLN, w tym dofinansowanie: 249 284,00 PLN

Rekrutacja do udziału w projekcie:

Zgłoszenia do udziału w projekcie można dokonać poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego w biurze projektu lub listownie na adres fundacji,

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu:
Dariusz Polkowski, tel. 501-614-860

W załącznikach dostępny jest regulamin projektu, formularze zgłoszeniowe oraz informacja ze szczegółowym wykazem wsparcia.

Projekt pt.: “Szansa dla Janowa” nr RPO.09.01.00-20-0336/19  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Plakat projektu

Szczegółowy wykaz wsparcia dla uczestników

Oświadczenie RODO na potrzeby rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy na poszczególne formy wsparcia