Zapraszamy do korzystania za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy) z pomocy asystentów cudzoziemców. Asystenci wspierają migrantów przebywające legalnie w Polsce oraz starających się o status uchodźcy. Pomagają także w trudnych sytuacjach i wspierają emocjonalnie. Przekazywane są również osobom zainteresowanym informacje dotyczące zasad kwarantanny,  funkcjonowania przy ograniczeniach przemieszczania się oaz wprowadzonych obecnie zmian prawnych dotyczących przebywania cudzoziemców w naszym kraju.

Wspierają cudzoziemców w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku:

Marina Mezhidova (wspiera także osoby starające się o status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą) – tel.: 664 765 111, 739 602 261, e-mail: mmezhidova@fundacjadialog.pl

Julia Kościna (oferuje także wsparcie psychologiczne) – tel.: 514 735 436, e-mail: jkoscina@fundacjadialog.pl

Kateryna Hatsko – tel.: 607 044 216, e-mail: khatsko@fundacjadialog.pl

Z zainteresowanymi osobami asystenci kontaktują się także za pomocą takich komunikatorów jak Messsenger, Skype, WhatsApp.

АССИСТЕНТЫ ИНОСТРАНЦЕВ ПРОДОЛЖАЮТ ПОМОГАТЬ!

Приглашаем Вас воспользоваться услугами ассистентов иностранцев при помощи средств дистанционной связи (телефонэл.почтаинтернет программы обмена сообщениями). Ассистенты оказывают поддержку иностранцам, легально пребывающим в Польше, а также ходатайствующим о предоставлении статуса беженца. Также помогают в трудных ситуациях и поддерживают эмоционально. Заинтересованным лицам также предоставляется информация о правилах карантина, функционирования в условиях ограничения передвижения, а также о введённых в настоящее время правовых изменениях относительно пребывания иностранцев в нашей стране.

Ежедневно, с понедельника по пятницу, с 9 до 17:00, иностранцам оказывают поддержку:

Марина Межидова (также оказывает помощь лицам, ходатайствующим о предоставлении статуса беженца или дополнительной защиты) – тел.: 664 765 111, 739 602 261, эл.почтаmmezhidova@fundacjadialog.pl

Юлия Костина (оказывает также психологическую поддержку) – тел.: 514 735 436, эл.почтаjkoscina@fundacjadialog.pl

Екатерина Гацко – тел.: 607 044 216, эл.почтаkhatsko@fundacjadialog.pl

С заинтересованными лицами ассистенты также свяжутся при помощи таких систем обмена сообщениями как: Messsenger, Skype, WhatsApp.

FOREIGNER’S ASSITANTS ARE HELPING ALL THE TIME

We invite You to contact the assitants through tools for long distance communication (phone, e-mail, online communicators). The assistants support foreigners with permition to stay in Poland or applying for refugee status. They offer help in difficult situations including emotional support .

They also give information about the rules of quarantine, functioning in conditions of mobility restrictions, also informations about current law regulations concerning the stay of foreigners in Poland.

OUR ASSISTANTS:

Marina Mezhidova (supports also persons applying for refugee status or subsidary protection) tel.no.: 664 765 111, 739 602 261, e-mail: mmezhidova@fundacjadialog.pl

Julia Kościna (offers also psychological support) – tel.no.: 514 735 436, e-mail: jkoscina@fundacjadialog.pl

Kateryna Hatsko – tel.no.: 607 044 216, e-mail: khatsko@fundacjadialog.pl

There is a possibility to contact the assitants per communicators like Messenger, Skype, WhatsApp.