Do udziału w zajęciach Laboratorium Małych Naukowców zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Roczny kurs obejmuje 30 godzin warsztatów, które odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych w kilku grupach wiekowych. Cena zajęć wynosi: 690 za rok lub 90 zł za miesiąc (8 rat).
Zajęcia Laboratorium Małych Naukowców to odkrywanie świata biologii, chemii i fizyki poprzez wykonywanie rozmaitych doświadczeń i eksperymentów. Dzieci w trakcie warsztatów mają możliwość poznania podstawowego sprzętu laboratoryjnego, a w czasie doskonałej zabawy, jaką jest dla nich eksperymentowanie, poznają wiele pojęć i zagadnień chemiczno-biologiczno-fizycznych, z którymi później spotkają się w dalszej edukacji szkolnej. Zajęcia przystosowane są również do potrzeb najmłodszych m.in. poprzez dostosowanie słownictwa naukowego do języka dzieci.
Prowadzone są przez profesjonalnego chemika posiadającego sześcioletnie doświadczenie w nauczaniu (Uniwersytet Warszawski), prywatnie tatę 4 letniej Oli zafascynowanego wprowadzaniem najmłodszych w świat nauki.
Zajęcia mają na celu zainteresowanie dzieci różnymi dziedzinami nauki co w późniejszej perspektywie pomoże naszym maluchom w zajęciach szkolnych. Udział w Laboratorium Małych Naukowców rozbudza w dzieciach pasję w poznawaniu nauk ścisłych i przyrodniczych.
Jak wywołać burzę w szklance wody? Czy owoc może być baterią? Dlaczego mydło myje?
Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w Laboratorium Małych Naukowców, zaspokajając naturalną ciekawość dziecka i jego chęć poznawania świata. Zapraszamy do niesamowitej edukacyjnej przygody. Dzieci będą stawiać pytania, jak też i szukać na nie odpowiedzi. Wykorzystując materiały dostępne w życiu codziennym nauczymy się jak wytwarzać prąd elektryczny z owoców i warzyw. Wytworzymy “niezniszczalne” bańki mydlane oraz przeprowadzimy wiele innych niesamowitych doświadczeń mających na celu poznanie świata.
Podczas warsztatów mali naukowcy, wykonując doświadczenia i eksperymenty, zgłębiać będą m.in. następujące zjawiska:
- nauka o kosmosie, montowanie wyrzutni rakiet, zastąpienie rakietowego paliwa produktami dostępnymi w domu,
- 20 tysięcy mil podmorskiej podróży, poszukiwacze podwodnych skarbów, poławiacze pereł, eksploracja zatopionych statków;
- poznanie tajemnic podmorskich przy użyciu ziemniaka jako wypornościowej łodzi podwodnej i podmorskiego wulkanu;
- poznawania i odkrywanie białek, konstruowanie elektroskopu;
- obserwacje fatamorgany przy użyciu wody – optyczne iluzje w szklance wody;
- dlaczego samolot lata – poznanie podstaw prawa, dzięki którym maszyny cięższe od powietrza unoszą się w powietrzu;
- zastosowania czerwonej kapusty – poznanie reakcji chemicznych;
- doświadczanie zjawiska elektrostatycznego, które napędza karuzelę;
- nauka wytwarzania własnej energii elektrycznej za pomocą małego jabłka.
Najnowsze komentarze