Zostań wolontariuszem

Zostań wolontariuszem. Jeżeli chcesz zostać mentorem – wolontariuszem lub zgłosić osobę potrzebującą pomocy zadzwoń i umów się z koordynatorem wolontariatu lub wyślij e-maila na adres:biuro@mentoring.pl, tel.:085 742 40 90. Proponujemy różne formy wolontariatu.

• Jeżeli chciałbyś pomóc dzieciom z różnymi problemami (m.in. brak wsparcia ze strony rodziców/opiekunów, brak kontaktu z rówieśnikami, kłopoty w nauce) możesz zaangażować się w Program Starszy Brat Starsza Siostra.
  • Pomagamy cudzoziemcom, uchodźcom i ich dzieciom. Organizujemy dla nich kursy języka polskiego i języków obcych. Staramy się też pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości oraz ułatwić funkcjonowanie w polskiej społeczności.
  • Poszukujemy również wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc dzieciom uchodźców. Chodzi głównie o naukę polskiego, ale też o pomoc w przełamaniu nieśmiałości oraz ułatwienie kontaktów z rówieśnikami.
  • Prowadzimy tzw. bibliotekę na telefon. To wolontariusze dostarczają książki osobom starszym, niepełnosprawnym, chorym.
  • Pomagamy także osobom o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Ankieta dla wolontariusza Fundacja Dialog