Szkolenie: Mediacje z nastolatkiem

Fundacja DIALOG wraz z Fundacją Wspierania Rodzin KORALE serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w szkoleniu „Mediacje z nastolatkiem” Szkolenie jest organizowane w ramach projektu pt.: „Program wsparcia rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze ODZYSKAĆ DZIECKO” który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Grupa odbiorców: szkolenie skierowane jest do wszystkich specjalistów pracujących z rodziną w której są nastoletnie dzieci. Zapraszamy więc: Realizatorów programu „Odzyskać dziecko”, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, asystentów rodzinnych i koordynatorów z 7 powiatów objętych projektem tj. wysokomazowieckiego, hajnowskiego, suwalskiego i miasta Suwałki, łomżyńskiego i miasta Łomża, kolneńskiego, zambrowskiego oraz augustowskiego.

W ramach szkolenia poszerzą państwo swoją wiedzę na temat rozwoju nastolatka, uporządkujemy wiedzę z zakresu sfer rozwoju osobowości, seksualności, autonomii reorganizacji systemu wartości w życiu nastoletnim. Poszerzymy wachlarz reakcji na pomysły charakterystyczne dla wieku nastoletniego takie jak np: nastolatek chce w wieku 14 lat wyjechać pod namiot ze znajomymi, wyjść na całonocną imprezę, wraca do domu pod wpływem alkoholu lub wiele innych zachowań, które wzbudzają w rodzicach niepokój i lęk przed wystawianiem granic. Będziemy rozmawiać jak wspierać młodego człowieka w jego trudnym okresie dojrzewania. Każdy uczestnik otrzyma scenariusz spotkania rodzic/ nastolatek oraz dowie się  jak takie spotkanie przygotować i poprowadzić.
Harmonogram szkolenia
formularz_zgloszeniowy MEDIACJE Z NASTOLATKIEM