klub pieczy zastępczej

Spotkania Klubu Pieczy Zastępczej przeznaczone są dla osób związanych z pieczą zastępczą.

Najbliższe spotkania odbędą się o godzinie 17.00 w siedzibie naszej fundacji przy ul. ks. A. Abramowicza 1 w Białymstoku w następujących terminach.

• 24 maja 2017 r. (środa), „Interakcja między rodzicem (wychowawcą) a dzieckiem (wychowankiem) w procesie wychowania”. Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Dakowicz – psycholog, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku.
  • 6 czerwca 2017 r. (wtorek), „Kształtowanie dojrzałej osobowości” Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Dakowicz – psycholog, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku..
  • 20 czerwca 2017 r. (wtorek), „Trudności życiowe jako szansa osobistego rozwoju”. Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Dakowicz – psycholog, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku.

Odbyły się następujące spotkania:

• 10 kwietnia 2017 r. „Zasady żywienia dzieci i młodzieży”. Spotkanie poprowadził P. Radosław Majewski – dietetyk z Centrum Dietetyki Stosowanej.
  • 27 luty 2017 r. „ABC komunikacji empatycznej”. Spotkanie prowadził Andrzej Karolczyk – specjalista terapii uzależnień.
  • 28 grudzień 2016 r. „Jakie objawy psycho – fizyczne powinny niepokoić nas u wychowanków?”. Spotkanie poprowadziła dr n. med. Barbara Zadrożna – Tołwińska – pediatra, neurolog, genetyk.
  • 21 listopad 2016 r. „Wstęp do porozumienia bez przemocy”. Spotkanie poprowadziła p. Adrianna Naruk – z Pracowni Relacji Skontaktowani. 7 listopada 2016 r.
  • „Mentoring – teoria i praktyka”. Spotkanie poprowadził p. Michał Gaweł.
  • 24 października 2016 r. „Kryzysy w relacjach dorosłych z nastolatkami. Skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?”. Spotkanie poprowadziła p. Danuta Matreńczyk – pedagog.
  • 10 października 2016 r. „Seminarium inspirujące Jaspera Juula”. Spotkanie poprowadziła p. Adrianna Naruk – z Pracowni Relacji Skontaktowani.
  • 26 września 2016 r. „Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży”. Spotkanie poprowadziła p. Elżbieta Powichrowska-specjalista terapii uzależnień.
  •  12 września 2016 r. „Mediacja jako metoda rozwiązywania konflktów w rodzinie”. Spotkanie poprowadził p. Marcin Szargiej – mediator i pedagog.
  • 20 czerwca 2016 r. Spotkanie poprowadziły P. Aneta Kowalewicz i p. Dorota Grabek na temat „Zaburzenia odżywiania u dzieci, młodzieży i dorosłych”.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Białystok.