Posmakuj innych kultur, poznaj nowych ludzi, buduj mosty!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji “Czym chata bogata – obiad nie tylko polski”. Szukamy osób zamieszkujących Podlasie od dawna, jak i tych z doświadczeniem migracji. Osób ciekawych świata i innych ludzi, które zdecydują się na spotkanie przy jednym stole.

Będziemy jeść, śmiać się i poszerzać horyzonty! Obiad to niezwykła szansa na wymianę poglądów, spróbowanie kuchni z innego krańca świata i zwykłą rozmowę o kulturze, tradycjach czy historii.

Jak to działa?

Możesz wybrać, czy chcesz być gospodarzem, czy gościem. Gospodarz jest odpowiedzialny za przygotowanie obiadu we własnym domu. W porozumieniu z fundacją ustalane są szczegóły obiadu, m. in. data i godzina. Ponad to wolontariusz z ramienia fundacji towarzyszy uczestnikom podczas spotkania.

Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego! Wystarczy napisać wiadomość na e-mail: fami.dialog@gmail.com

Międzynarodowe obiady organizujemy od kilku lat. Główną ideą naszych działań jest budowanie mostu pomiędzy białostoczanami a cudzoziemcami mieszkającymi w naszym mieście. Przy okazji udowiadniamy, że nic nie tworzy więzi lepiej niż wspólny posiłek przy stole. Co roku w ten sposób łączymy kilkadziesiąt osób – gospodarzy i gości – dbając o to, by każdy wyszedł ze spotkania z uśmiechem. I chciał wracać…