Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta w Białymstoku wynajęliśmy od ZMK, na cele pomocy społecznej, kolejne pięć mieszkań. Są przeznaczone dla samotnych matek i ojców z dziećmi, osób bezdomnych i rodzin zagrożonych bezdomnością.

To szansa na prawdziwy dom dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mają w życiu łatwo.

Do jednego z mieszkań wspieranych już wkrótce może się wprowadzić samotna matka z trójką dzieci. Rodzina od kilkunastu miesięcy przebywa w noclegowni przy ul. Kolejowej. Warunki w ośrodku są surowe i nie jest to miejsce idealne do rozwoju dzieci. Tym bardziej zależy nam, by jak najszybciej wyremontować dla nich chociaż jedno z mieszkań.

Fundacja nie ma na to środków. Możemy liczyć jedynie na ludzi o wielkich sercach.

Liczy się każda pomoc, każdy grosz i przekazana rzecz (używana lub nowa).

Potrzebne są:

☑️meble – stół, krzesła, szafki, szafy, cztery łóżka, biurka dla dzieci
☑️materiały budowlane (farby, tynk, płyta, terakota, płytki, kleje, szpachla)
☑️wanna lub kabina prysznicowa, sedes, umywalka, bidet, lustro
☑️wyposażenie kuchni (od mebli po sprzęty codziennego użytku czy kuchenkę elektryczną/indukcyjną)
☑️okładzina, panele
☑️materiały hydrauliczne
☑️drzwi (mogą być z demontażu)

Remontu podejmą się nasi podopieczni, którzy szkolą się na kursach zawodowych organizowanych przez fundację w Centrum Integracji Społecznej. Ale do pracy potrzeba wielu rąk, szukamy więc wolontariuszy do pomocy.

Wierzymy, że się uda! Jeśli ktoś może pomóc, prosimy o kontakt przez stronę FB lub na e-mail: promocja@fundacjadialog.pl

Prosimy o udostępnienia postu mieszkańców Białegostoku i okolic. Tylko w tym rejonie jesteśmy w stanie odebrać podarowane przedmioty.

WAŻNE!

Pomóc można również poprzez przekazanie nam darowizny
Dane do przelewu:
Fundacja Dialog